Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mart 2024 Salı

Almanya’da terör saldırısı alarmı

Almanya'da, Moskova'daki IŞİD-Horasan (IŞİD-H) örgütünün sorumluluğunu üstlendiği terör saldırısı sonrası, terör tehdidi seviyesinin çok yüksek olduğu resmi olarak açıklandı.

Almanya’da terör saldırısı alarmı

Moskova saldırısından kısa bir süre önce, Almanya'nın Thüringen bölgesinde, İsveç Meclisi'ne yönelik saldırı planlamakla suçlanan IŞİD bağlantılı iki şüpheli tutuklandı. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Süddeutsche Zeitung'a verdiği röportajda, IŞİD-H'nin, Almanya'da olası saldırılar açısından 'en büyük tehdit' olduğunu belirterek, "İslamcı terör tehdidi hâlen yüksek" dedi. Faeser, geçmişte Köln'de Noel ve yılbaşı döneminde alınan güvenlik tedbirlerinin IŞİD-H tehlikesine yanıt olarak gerçekleştirildiğini belirtti. Bakan Faeser, Moskova saldırısının ayrıntılarını paylaşarak, "Bu tür saldırılar, İslamcı terörün küresel bir tehdit olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

Almanya'da ana muhalefet partisi olan Birlik Partileri (CDU/CSU), 'İslamcı saldırı' tehdidine karşı uyarılarda bulundu. Partinin Grup Başkan Yardımcısı Andrea Lindholz, Almanya'da 'İslamcı saldırı' tehlikesinin gerçek ve yüksek olduğunu belirterek, federal hükûmetin terörle mücadelede yeterince proaktif olmadığını savundu. Lindholz, hükûmetin Avrupa Adalet Divanı'nın terörle mücadelede veri saklama kararını uygulamakta yavaş kaldığını söyledi ve 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın güvenlik konseptlerinin gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

Rusya, saldırının 20 yılı aşkın sürenin en ciddi terör saldırısı olduğunu ve 133 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Geri Dön 26 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN