Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Almanya'da şok: Bavyera'dan ayrılma tehdidi

Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder, Bavyera'nın federal siyasetten olumsuz etkilendiğini söyleyerek "Bavyera, Almanya olmadan daha kolay yaşar" dedi.

Almanya'da şok: Bavyera'dan ayrılma tehdidi

Almanya'nın Bavyera eyaletindeki Passau şehrinde gerçekleşen Kül Çarşambası etkinliğinde CSU Genel Başkanı ve Bavyera Başbakanı Markus Söder, trafik ışığı hükûmetine erken seçim çağrısı yaptı. Söder, hükûmetin halk desteğini kaybettiğini ve Alman ekonomisine zarar verdiğini belirterek, yeni seçimlerin gerekliliğini vurguladı.

“Bavyera, Almanya olmadan daha kolay yaşar”

Bavyera'nın federal siyasetten olumsuz etkilendiğini söyleyen Söder, SPD, Yeşiller ve FDP'nin Bavyera'ya ayrımcılık yaptığını iddia etti. Bavyera'nın Almanya olmadan yaşayabileceğini, ancak Almanya'nın Bavyera olmadan yaşayamayacağını savundu. Söder, Bavyera'yı ekonomik bir cennet ve Berlin'e alternatif olarak tanıttı.

Vaatler ve eleştiriler

Tarımsal sübvansiyonların ve gastronomide KDV indirimlerinin kaldırılmasını da eleştiren CSU lideri, iktidara gelmeleri hâlinde bu yükleri kaldıracaklarını söyledi. Söder, Vatandaşlık Parası'nın da eski sosyal yardımlarla değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Yeşillerin feminist dış politikasını ve AfD'nin göçmen kökenlilere yönelik sınır dışı planlarını eleştiren Söder; AfD Thüringen Başkanı Björn Höcke'yi sert bir dille eleştirdi ve ona Rusya'ya gitmesini önerdi.

“Mültecilere ayda 50 avro vereceğiz, fazlası gerekmiyor”

Bavyera başbakanı, eyalette mültecilere ayda sadece 50 avro nakit para verileceğini duyurdu ve diğer eyaletlerle farklı bir ödeme kartı uygulamasına geçileceğini açıkladı.

Öte yandan, CSU, bir sonraki federal hükûmette siyah-yeşil koalisyonunu istemese de; CDU lideri Friedrich Merz SPD ve Yeşillerle koalisyona açık kapı bırakmıştı.

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN