Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
16 Şubat 2023 Perşembe

Almanya'da öğrencilere 200 avro: Tarih açıklandı

Aylar süren bekleyiş nihayet son buluyor. Üniversite ve teknik yüksek okul öğrencilerine bir sefere mahsus verilecek 200 avroluk enerji yardımı başvuruları 15 Mart’ta başlayacak.

Almanya'da öğrencilere 200 avro: Tarih açıklandı

Öğrenciler, 15 Mart’tan itibaren Saksonya Anhalt Dijital Bakanlığınca kurulan www.einmalzahlung200.de platformundan başvuru yapabilecek. Yardımdan yaklaşık 3 milyon öğrencinin faydalanması bekleniyor.

Yardımdan faydalanmak içni 1 Aralık 2022 itibarıyla Almanya’daki herhangi bir üniversitede veya meslek okulunda öğrenci olmak gerekiyor. Öte yandan yardım vergiden muaf olacak.

Öğrenciler, kimlik tespiti için ‘BundID’ isimli hesap açmalı. Ödeneklerin ulaştırılması adına eğitim kurumlarının, öğrencilerin ve stajyerlerin isimlerini ve doğum tarihlerini şifreli şekilde eyaletlere iletmesi gerekiyor.

Ne var ki veri koruma uzmanları, planlanan prosedürün kişisel veri gizliliği kapsamında yasal düzenlemelere uygun olmadığı konusunda eleştiriyor. 

FDP’li Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger ise ‘ödevlerini yaptıkları’ kanaatinde. FDP’li bakana göre sorumluluk artık eyaletlerde.

Geri Dön 16 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN