Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

Almanya'da kiracıları zor bir sene bekliyor!

Almanya'da konut açığı 700 bine yükseldi. Alman Kiracılar Birliği, son 30 yılın en yüksek seviyesine çıkan açık sebebiyle 'tehlike çanlarının' çaldığını söyledi. 

Almanya'da kiracıları zor bir sene bekliyor!

Alman Kiracılar Birliği Başkanı Lukas Siebenkotten, Funke Medya’ya verdiği demeçte, "Konut sıkıntısı konusunda tehlike çanları hiç bu kadar yüksek sesle çalmamıştı. Durum‚ giderek daha dramatik bir hâl alıyor” ifadelerini kullandı.

Siebenkotten, siyasetçilerin konut krizine dur demesi gerektiğini belirtti. Kiracılar Derneği Başkanı, “Aksi hâlde konut piyasasında hayal bile edemeyeceğimiz bir felaket yaşayacağız. 2023 kiracılar için çok zor bir sene olacak” uyarısı yaptı.

Hannover Pestel Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre, konut açığı, 700 bin ile son 30 yılın en yüksek seviyesinde.

Ülkede 2021 yılında sadece 290 bin yeni konut inşa edildi, uzmanlar bu sayının 2022'de daha da düşmüş olduğunu tahmin ediyor. 

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN