Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Almanya'da ısıtma sistemi desteği

Almanya'da devlet, ısıtma sistemlerini yenileyecek bina sahiplerine, en fazla 30 bin avro olmak üzere masrafların yüzde 30'una kadarını geri ödeyecek.

Almanya'da ısıtma sistemi desteği

Bu destek, çeşitli bonuslarla birlikte yüzde 70'e kadar çıkabilir. Bonuslar arasında verimlilik bonusu, iklim hızı bonusu, gelir bonusu ve emisyon azaltım ek ücreti bulunuyor. Ev sahipleri, Alman Yatırım ve Kalkınma Bankası'nın (KfW) müşteri portalı üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Gelire bağlı bonus, yıllık vergilendirilebilir geliri 40 bin avroyu aşmayan mülk sahiplerine yönelik. İklim hızı bonusu, müstakil ev sahiplerine özel ve 31 Aralık 2028'e kadar yüzde 20 olarak uygulanacak, sonrasında her iki yılda bir yüzde 3 azalacak. Maksimum sübvansiyon, yüzde 70 finansman oranıyla 21 bin avro. Düşük emisyonlu biyo ısıtma sistemleri için ek olarak 2 bin 500 avro da verilebilir.

1 Ocak 2024'ten itibaren yürürlüğe girecek Isıtma Yasası, yeni binalarda en az yüzde 65 yenilenebilir enerji kullanımını zorunlu kılıyor. Bu teşvikler, karbon salınımını azaltmayı amaçlıyor.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN