Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Almanya'da güneşli hava ve kan yağmuru

Afrika'dan gelen sıcak çöl havası ve Sahra tozunun etkisi altına gireceği öngörülen Almanya'da, toz taşınımının etkisiyle 'kan yağmurları' görülmesi bekleniyor.

Almanya'da güneşli hava ve kan yağmuru

Almanya, Afrika'dan gelen sıcak çöl havası ve Sahra tozunun etkisine girecek. Meteoroloji uzmanları, özellikle Paskalya tatili sırasında yüksek sıcaklıklar ve Sahra tozunun neden olacağı "kan yağmuruna" karşı araçların mümkünse garajda tutulmasını öneriyor.

Hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde 24 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Kutsal Cuma'dan itibaren Kuzey Afrika ve İspanya üzerinden Almanya'ya doğru Sahra tozu taşıyan sıcak hava akımları etkili olacak. Cumartesi günü sıcaklıkların 15 ila 24 derece arasında, bazı bölgelerde 25 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Paskalya Pazarı'nda da sıcaklıklar 15-24 derece arasında seyredecek. Ancak Paskalya Pazartesi günü sıcaklıklar 6-16 dereceye düşecek ve birçok yerde sağanak yağış bekleniyor.

Kan yağmuru nedir?

Kan yağmuru, gökyüzünden düşen yağmurun kırmızımsı, kahverengimsi ya da sarımsı bir renge sahip olması durumudur. Bu fenomen, genellikle çöl tozu gibi atmosferdeki ince toz partiküllerinin yağmur damlalarıyla birleşmesi sonucu meydana gelir. Sahra Çölü gibi büyük çöllerden esen güçlü rüzgarlar, bu ince toz partiküllerini kilometrelerce uzaklığa, bazen farklı kıtalara kadar taşıyabilir. Bu tozlar, yağmur bulutlarıyla karıştığında ve yağmur olarak yere düştüğünde, toprağa çarpan yağmur damlaları yüzeyinde birikerek "kan yağmuru" olarak adlandırılan olayı oluşturur. 

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN