Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ocak 2023 Çarşamba

Almanya’da çalışmak aptallık mı?

Bürgergeld tartışmaları sürüyor. Dünya Ekonomi Enstitüsü (IfW) Direktörü Stefan Kooths, “Bürgergeld insanları işsizliğe teşvik ediyor” dedi.

Almanya’da çalışmak aptallık mı?

BILD gazetesine konuşan Kooths, “Yardım oranları, dar gelirlilerin gelirine çok yakın. Sistem insanlara çalışıyorsan aptalsın mesajını veriyor” ifadelerini kullandı. Evlere meyve-sebze teslimatı yapan bir işçinin aylık brüt maaşının 1.625 avro olduğunu, aynı kişinin çalışmayarak 1.675 avroya kadar Bürgergeld alabileceği ifade edildi.

Bürgergeld, çocuk parası ve Jobcenterlar tarafından karşılanan kira ödenekleriyle birlikte beş kişilik bir aileninin aldığı aylık ortalama yardımların 2 bin 900 avronun üzerine çıktığı kaydedildi.

 

Geri Dön 25 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN