Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Almanya yatırımlar için cazibesini yitirdi

Alman sanayi şirketlerinin, yükselen maliyetler sebebiyle yatırımlarını Almanya dışına, özellikle Türkiye ve Asya ülkelerine kaydırdıkları gözlemlendi.

Almanya Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DIHK) tarafından yaklaşık 1.900 şirketle yapılan anketler; Almanya'nın yatırım cazibesinin düşmesinin başlıca sebepleri olarak yüksek enerji masrafları, yaygın bürokrasi ve izin ile planlama süreçlerinin yavaş ilerlemesini işaret ediyor. DIHK, bu durumu 'alarm verici bir sinyal' olarak nitelendirerek, Almanya'nın üretim merkezi olarak yeniden cazip hale getirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Ankete katılan şirketlerin yüzde 35'i maliyet tasarrufunu yurt dışına yatırım yapma nedeni olarak belirtirken, yatırım planlayan şirketlerin oranı yüzde 42'ye ulaşmış durumda. Bu eğilimden en çok faydalananlar ise Çin hariç Asya-Pasifik bölgesi ve Türkiye olurken, özellikle otomotiv, tüketim ve yatırım malları üreten şirketler Türkiye'ye yönlenmiş durumda.

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN