Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı: Antisemitizm İslam'da yer almaz

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Ayman Mazyek, antisemitizmin İslam'da yer almadığını söyledi.

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Ayman Mazyek, Deutschlandfunk'a verdiği demeçte, antisemitizmi kınadı ve bu tür davranışların İslam'da yeri olmadığını söyledi. Mazyek, "Irkçılığın ve insan düşmanlığının her türlüsünü sadece kınanmakla kalmayıp, aynı zamanda mücadele de etmeliyiz. Bu, bizim için İslam'ın bir emridir" dedi.

Mazyek, Almanya'da düzenlenen Filistin yanlısı gösterilerde antisemit davranışların mutlaka soruşturulması gerektiğini söyledi. Diğer yandan gösterilere katılan çok sayıda kişinin sadece ateşkes ve insani yardım talebinde bulunduğunu belirten Mazyek, bu açıdan her Müslümanın aynı kefeye konmasının doğru olmadığını ifade etti.

Hafta sonunda yapılması planlanan gösterilere de değinen Mazyek Müslümanlara, hangi etkinliğe katıldıklarını ve kimlerle beraber yürüyeceklerini iyi araştırmalarını önerdi.

Mazyek, Almanya'da Müslümanlara karşı olan ırkçılığın da güçlü bir biçimde arttığını vurguladı. Cuma günü iki camiye yakılmış Kur'an sayfaları ile gönderilen nefret mektuplarını buna örnek olarak gösterdi. Mazyek, bu durumun, üzerine gidilmesi gereken tehlikeli bir gelişme olduğunu kaydetti.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN