Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mart 2023 Pazartesi

Almanya genelinde grev: Hayat askıya alınıyor

Almanya'da bugün hayat adeta felç olacak. Ver.di ve EVG sendikalarının çağrısı sonucu ülke genelinde uyarı grevi yapılacak.

Almanya genelinde grev: Hayat askıya alınıyor

Ver.di Sendikası ile Demir Yolu ve Ulaşım Sendikası’nın (EVG) çağrısı sonucunda bugün tüm Almanya’da uyarı grevi gerçekleşiyor. Özellikle demir yolları ve toplu taşıma araçlarını kapsayan uyarı grevlerine uçuş güvenliği çalışanlarının da dahil olması ile Berlin dışındaki bütün havalimanları grevden etkilendi. Münih havaalanı, hava trafiğini dünden itibaren askıya aldı. 

Euronews’in haberine göre Ver.di Sendikası, grevin kapsamını vurgulayarak toplu iş sözleşmelerindeki yetersiz teklifleri protesto ettiklerini söyledi. EVG’nin talebi ise ayda en az 650 avro ve herkes için yüzde 12 daha fazla ücret. 

Bir gün sürecek grevde tüm uzun mesafeli ve kısa mesafeli Deutsche Bahn seferleri askıya alınacak. Özellikle Hessen, Kuzey Ren-Vestfalya, Baden-Württemberg, Saksonya, Aşağı Saksonya, Rheinland-Pfalz ve Bavyera eyaletlerinde şehir içi toplu taşıma da tamamen duracak. 

Bunun yanı sıra Hamburg Limanı gibi bazı büyük limanların da grev kapsamında çalışmaması bekleniyor. Grev nedeniyle birçok işyeri çalışanlarına evden çalışma izni verdi. 

Geri Dön 27 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN