Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Almanya, Afgan erkeklerin ikinci eşine izin verdi

Almanya'da çalışan iki Afgan personelin, ikinci eşleri ve çocuklarıyla Almanya'ya gelmelerine izin verildi. 

Almanya'da çok eşlilik yasak olmasına rağmen, federal hükûmetin onayıyla bir Afgan erkeğin ikinci eşi ve üç çocuğu için aile birleşimi izni verildi. Haber, Hochsauerland Yabancılar Dairesi tarafından doğrulandı.

Bu Afgan erkek, yalnızca bir eşi ve üç çocuğuyla yaşarken, ikinci eşi ise diğer yedi çocuğuyla ayrı bir dairede yaşıyor. Diğer bir Afgan erkeğin ise iki eşi ve dokuz çocuğu var. Bu durum, Almanya'da yeni hukuki sorunlar yaratıyor. Çocuklardan biri Almanya'da doğdu, ancak ebeveynlerinin evliliği Almanya'da tanınmadığı için Alman doğum belgesi alamıyor.

Taliban'ın 2021'de iktidara gelmesinin ardından federal hükûmet, Afgan yerel işbirlikçilere Afganistan'daki tehlikeden kurtulma ve Almanya'ya gelme fırsatı tanıma sözü vermişti. Ancak Almanya'da çifte evlilik veya çok eşlilik yasal olarak yasak. Bu konuda benzer bir dava, 2018'de Schleswig-Holstein'deki Pinneberg'de bir Suriyeli ikinci eşle ilgili olarak görülmüştü.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN