Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Eylül 2023 Cumartesi

Almanya 4 gün çalışma modelini test ediyor

Almanya'da, haftada dört günlük çalışma modelini içeren geniş kapsamlı bir pilot proje başlatılıyor.

Intraprenör danışmanlık şirketi tarafından yönetilecek olan bu proje, daha önce ABD, Avustralya, İzlanda ve son olarak Büyük Britanya'da başarılı bir şekilde uygulanan pilot testlerin ardından Almanya genelinde şirketlerde denenecek.

Proje kapsamında şirketler, 1 Şubat'tan itibaren 6 aylık bir süre boyunca çalışma saatlerini beş günden dört güne indirgeyerek, çalışanlarına aynı maaşı korumak kaydıyla ödeme yapacaklar. Intraprenör adına açıklama yapan Jan Bühren, "Hedef, çalışma saatlerini azaltırken aynı maaşı sürdürmek" şeklinde ifade etti.

Haftada 4 gün çalışma modeli, 100-80-100 ilkesine dayanıyor. Bu, tam maaşın korunduğu, çalışma süresinin yüzde 80 azaldığı ve performansın yüzde 100 sağlandığı bir yaklaşımı temsil ediyor. İngiltere'deki pilot uygulamada çoğu şirket, sadece pazartesiden perşembeye kadar çalışmayı tercih etti. Şirketler, hangi dört günün mesai olarak geçeceğini kendi belirleyebiliyorlar.

Farklı sektörlerden ve büyüklüklerden 50'den fazla firmanın araştırmaya katılması bekleniyor. Başvurular 1 Eylül'de başladı. 4 günlük çalışma modeli denemesi, Şubat-Ağustos 2024 arasında gerçekleştirilecek. Bu pilot çalışma aynı zamanda Almanya'daki Münster Üniversitesi tarafından bilimsel olarak desteklenecek ve değerlendirilecek.

Geri Dön 02 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN