Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Nisan 2024 Çarşamba

Almanların yüzde 22'si daha az çalışmak istiyor

Almanya'da daha kısa çalışma süreleri tartışılıyor. Yapılan anket, Almanların yüzde 22'sinin daha az çalışmak istediğini gösterdi. Emek ve sermaye çevreleri ise fikir ayrılıkları yaşıyor.

Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan ankete göre, vatandaşların yüzde 22'si daha az çalışmak isterken, yüzde 44'ü mevcut durumdan memnun. Ankete katılanların sadece yüzde 9'u daha fazla çalışmayı tercih ediyor.

Çalışma saatlerinin azaltılması tartışmasında ise ekonomi çevreleri ikiye bölünmüş durumda. Alman Ticaret ve Sanayi Odası (DIHK) ve Alman İşveren Dernekleri gibi kurumlar, daha fazla çalışmanın refahı artıracağı kanaatinde birleşiyor. Özellikle, toplumun yaşlanması ve refah devleti ile ulusal savunmanın finansmanı gibi konuları işaret eden işverenler, daha uzun çalışma saatlerinin gerekliliğini savunuyor. Diğer yandan, Ver.di ve IG Metall gibi işçi sendikaları, özellikle yoğun stres altındaki sektörlerde çalışanların daha kısa çalışma saatlerine ihtiyacı olduğu kanaatinde. Alman İş Piyasası ve Meslek Araştırmaları Enstitüsü (IAB) ise herkes için haftada 35 saatlik bir çalışma süresinin ekonomiye zarar verebileceğini ve çalışma kapasitesinin yüzde 5 kaybedileceği görüşünde.

Almanya'nın haftalık ortalama çalışma süresi 35,3 saatken, Avrupa Birliği genelinde bu süre 37,5 saat.

Geri Dön 03 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN