Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Almanların yarısı Scholz’dan memnun değil

Almanya'da halkın büyük bir bölümü Başbakan Olaf Scholz'un çalışmalarından hoşnut değil. Ekonominin iyiye gideceğine inananların oranı ise yüzde 6'da kaldı.

Almanların yarısı Scholz’dan memnun değil

ZDF tarafından gerçekleştirilen 'Politbarometer' anketine göre, Almanların yüzde 51'i Başbakan Scholz'un faaliyetlerinden memnun değilken, memnuniyet oranı yüzde 43 olarak kaydedildi.

Anket sonuçlarına göre, memnuniyetsizlik oranı en yüksek seviyede, yüzde 86 ile aşırı sağcı AfD seçmenlerinde görüldü. Onları sırasıyla yüzde 64 ile CDU/CSU ve yüzde 53 ile Sol Parti seçmeni izledi.

Katılımcıların yüzde 61'i 'Almanya'da ekonominin daha da kötüleşeceğini' düşünürken, yüzde 31'i ekonomide bir değişiklik beklemiyor. Ülkenin ekonomik durumunun iyiye gideceğine inananların oranı ise yüzde 6'da kaldı.

Gençler iyimser

Almanya'da Bertelsmann Vakfı adına Ipsos kamuoyu araştırma şirketi tarafından yapılan 'Almanya'nın genç kuşağının görüşleri ve endişeleri' adlı araştırma, 12-18 yaş aralığındaki gençlerin geleceğe daha umutlu baktığını gösterdi. Araştırmaya göre, ülkedeki gençlerin yarısından fazlası (yüzde 52), üç yıl içinde ülkenin bugünkü durumuna kıyasla daha iyi bir noktada olacağına inanıyor.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN