Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

Almanlar umutlu: Ekonomiye güven arttı

Almanya'da enerji fiyatları düştükçe tüketici güveni iyileşmeye devam ediyor.

Tüketiciler, yeni yıla biraz daha iyimser bakıyor. Tüketicilerin hem ekonomi beklentileri hem de gelirleri gözle görülür biçimde arttı. 

Alman Pazar Araştırma Enstitüsü (Growth for Knowledge)  tarafından hazırlanan tüketici güven endeksi şubat ayında -33,9'a yükseldi. Buna göre ülkede tüketici güveni dört aydır üst üste iyileşti. Ocak ayı endeksi de -37,6 olarak revize edildi. Savaş başlamadan önce, Şubat 2022'de güven endeksi -6,7 seviyesindeydi. 

Alman Pazar Araştırma Enstitüsü’ndeki uzmanlar, "Düşen enerji fiyatları, tüketicilerin daha az kötümser olmalarını sağladı. Ancak 2023 yılı, Alman ekonomisi için zor olmaya devam edecek" değerlendirmesinde bulundu.

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN