Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
26 Ekim 2023 Perşembe

Almanlar 'havai fişek yasaklansın' diyor

Almanya'da yapılan bir ankete göre, Almanların yaklaşık yüzde 60'ı, yılbaşı gecesi havai fişek atılmasına karşı. 

Ankette yüzde 20'si havai fişeklerin tamamen yasaklanmasını, yüzde 39'u ise sadece eğitimli piroteknikçiler tarafından kullanılmasını destekliyor.

Kadınların yüzde 70'i, erkeklerin ise yüzde 46'sı yasak olmasından yana. Yeşiller, SPD, CDU ve CSU destekçilerinin çoğunluğu yasal düzenlemeye destek verirken, AfD destekçileri herhangi bir değişiklik istemiyor.

Ankete dayanarak Alman Çevre Yardım Örgütü (DUH), havai fişeklerin ülke genelinde yasaklanması çağrısını yineledi. Yılbaşı gecesi Berlin'de yaşanan olaylardan sonra sadece 20 kişi para cezasına çarptırıldı.

Polis, yılbaşı gecesi havai fişeklerin insanlara fırlatıldığı ve yangın çıkarıldığı 406 suçu kaydetti. Bu olaylarda Berlin'de 143 polis memuru ve 90 itfaiyeci yaralandı. Para cezaları genellikle 200 avro civarındaydı. Ancak en yüksek ceza, 13 bin 600 avroyla bir Türk vatandaşına kesildi.

Geri Dön 26 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN