Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2024 Perşembe

Almanlar günde yarım saat spor yapıp 2 saat TV izliyor

Almanya'da insanlar günde ortalama yarım saat spor yaparken, bundan dört kat fazla süreyi ekran karşısında geçiriyor.

Almanlar günde yarım saat spor yapıp 2 saat TV izliyor

Federal İstatistik Dairesi verilerine göre, 2022 yılında 10 yaş ve üstü Almanlar, günde ortalama 34 dakika spor yaptı. Erkekler ortalama 36 dakika, kadınlar ise 32 dakika spor yaptı.

Buna karşın, Almanya'da boş zamanların üçte biri, günde ortalama 2 saat 8 dakika, TV izleyerek geçirildi. Günlük 1 saat 15 dakika ise arkadaşlar ve aile ile buluşma ve sosyalleşmeye harcandı. Bu süreye telefon görüşmeleri, elektronik iletişim ve sosyal medya üzerinden iletişim de dahil.

Sosyal medya hariç, insanlar günde yarım saat bilgisayar veya akıllı telefon kullanarak geçirdi. 27 dakika basılı veya dijital medya okuyarak değerlendirildi. Ortalama olarak, 11 dakika dinlenmeye ve 5 dakika da hobilere ayrıldı.

Geri Dön 23 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN