Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ocak 2023 Perşembe

Almanlar 4 gün çalışmayı sevdi, sendikalar harekete geçti

Almanların yüzde 71'inin haftada dört gün çalışmaya olumlu bakmasının ardından sendikalar esnek çalışma modeli için talepte bulundu. 

Almanya'da bazı şirketler haftada dört gün çalışma modelini uyguladı. Başkent Berlin'de birçok start-up ve orta ölçekli şirket, haftada dört gün çalışmaların ekonomik göstergelerin olumlu olduğunu belirterek verimliliğini de artırdığını söyledi.

Forsa'nın anketine göre, Almanların yüzde 71'i söz konusu çalışma düzenine sıcak bakıyor.

Sendikalar da esnek çalışma modeli için taleplerde bulundu. IG Metall Sendikası, "Almanya’da haftada 4 günlük çalışma modelini tartışmanın zamanı geldi" dedi.

Belçika ve İzlanda'da benzer uygulamalarla esnek çalışma modeli uygulandı. İzlanda'da yapılan araştırmalarda bu çalışma modelinin verimliliği artırdığı saptandı. Pandemi döneminden sonra çalışanların iş hayatına bakışın değiştiği de bildirildi.

Geri Dön 05 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN