Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mart 2024 Salı

Almanca testi dolandırıcılığı

Almanya'da göçmenlere yönelik düzenlenen Almanca sınavlarında dolandırıcılık yapıldığı belirlendi. Soruların, sınavdan önce 250 avroya satıldığı ortaya çıktı.

Almanca testi dolandırıcılığı

Geçtiğimiz sene bu sınavlara 360 bin kişi katıldı. Bu sınavlar, yabancıların Almanya'daki günlük yaşamlarında kendilerini idare edebilmeleri amacıyla düzenleniyordu. WDR ekibinin Telegram üzerinden yaptığı araştırma, dolandırıcıların sınav sorularını ve cevaplarını para karşılığında sattıklarını ortaya çıkardı.

Sınav soruları, sınavdan iki gün önce, 250 avro karşılığında Telegram grupları aracılığıyla paylaşıldı. Federal Göç ve Mülteciler Dairesi (BAMF) bu sınavlardan sorumlu olup, bir sızıntı olması durumunda test enstitülerinin lisanslarının iptal edileceği ve cezai yaptırımlar uygulanacağını belirtti. Sınavlar, Bochum'daki “Akademik Çalışma Hazırlama ve Test Geliştirme Derneği” (G.A.S.T. e.V.) tarafından takip ediliyor. Bu kurum, test sorularını hazırlayıp yaklaşık 4 bin sınav merkezine dağıtıyor. G.A.S.T. e.V. Genel Müdürü Jörn Weingärtner, güvenlik önlemlerini artırdıklarını ifade etti ancak önlemlerin detaylarını paylaşmadı.

Federal Çalışma Bakanlığı'nın yaptırdığı bir araştırma, mesleki dil kurslarını sertifikayla tamamlayan göçmenlerin yüzde 29'unun sosyal güvenlik primine tabi işlerde çalıştığını gösterdi. 2016'dan 2022'ye kadar yaklaşık 775 bin göçmen bu kurslara katıldı, üçte ikisi kursu sertifikayla tamamladı. Kursların 2017'den 2022'ye kadar devlete maliyeti ise yaklaşık 1,7 milyar avro oldu.

Geri Dön 26 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN