Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Şubat 2023 Pazartesi

Alman ekipler güvenlik gerekçesiyle çalışmaya ara verdi

Türkiye’nin 7.7 ve 7.6’lık depremler ile sarsıldığı felakette arama kurtarma çalışmaları yürüten Alman ekipler, güvenlik gerekçesiyle çalışmalarına ara verdi. 

Teknik Yardım Ajansı (THW) ve yardım kuruluşu I.S.A.R, Türkiye'de binlerce kişinin öldüğü deprem afetinde arama kurtarma çalışması için ekipler gönderdi. Ekiplerin çalışmaları, ayaklanma riski ve artan şiddet eylemleri nedeniyle ara verildi. 

Welt’in haberine göre THW, depremde en çok etkilenen illerden Hatay'da artan bir gerilimin olduğunu belirterek ateş açıldığını da dile getirdi. Çalışmalarına ara veren ekipler, şu anda Hatay'ın Kırıkhan bölgesindeki kampta bekliyor. Ekipler, yine de bir kişinin bile kurtulabileceğini dair bilgiye sahiplerse çalışmalara katılacaklarını dile getirdi.

THW ve I.S.A.R sözcüleri, bahsedilen şiddet eylemlerde hedef olmadıklarını açıkladı.

Türkiye İçişleri Bakanlığı'na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), ile koordineli çalışan ekipler, bölgede güven sağlandığında çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi. 

I.S.A.R operasyon müdürü Steven Bayer, gözlemlerine göre bölgedeki üzüntü yerini yavaş yavaş öfkeye bırakıyor. Afet bölgesinde yemek ve su temininde sıkıntılar ve ciddi koordinasyon eksiklikleri var.

Avusturya ordusuna bağlı arama kurtarma ekipleri de daha önce Hatay'da çalışmalarını durdurmuştu.

Geri Dön 13 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN