Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2023 Cuma

Ailenin eğitim seviyesi düştükçe çocuk yoksulluğu artıyor

Almanya'da Federal İstatistik Dairesi (Destatis) tarafından sağlanan verilere göre, 2022 yılında ülkede yaklaşık olarak 2,2 milyon 18 yaşın altındaki çocuk ve genç, yoksulluk riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

2022'de Almanya'da yalnız yaşayan bir kişi için yoksulluk sınırı aylık net 1.250 avro olarak belirlenirken, dört kişilik bir aile için (14 yaşından küçük iki çocuğu olan iki yetişkin) bu sınır 2 bin 625 avro olarak hesaplandı.

İstatistik Dairesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Düşük mesleki niteliklere sahip ebeveynlerin çocuklarının yaklaşık yüzde 38'inin yoksulluk riski altında olduğu görüldü. Ebeveynlerin daha yüksek eğitim seviyelerine sahip olduğu durumlarda ise çocukların yoksulluk riski daha düşük. Örneğin, ebeveynlerin ustalık diploması veya üniversite eğitimi bulunduğu durumda, çocuk ve gençlerin yoksulluk riski sadece yüzde 6,7 seviyesine iniyor.

2022 yılında Avrupa Birliği (AB) genelinde ise yaklaşık 20 milyon çocuk ve genç yoksulluk riski altında bulunuyordu.

Geri Dön 11 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN