Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Aile içi şiddet vakaları artıyor

Almanya'da aile içi şiddet vakaları artıyor. Sadece Berlin'de 2022'de aile içi şiddet vakaları yüzde 10,4 artarak 17 bine yükseldi. 

Bu artışa karşı Berlin'deki bir konut idaresi, kira sözleşmelerine "Aile içi şiddetin olmadığı hane halkı" diye bir ek ibare ekledi. Berlin Toprak Sahipleri Kooperatifi (WGBG) Yönetim Kurulu Üyesi Birgit Danschke, "Her yeni kiracının imzasıyla aile içi şiddete karşı olduğunu açıkça belirtmesini istiyoruz" dedi.

Kooperatif olarak 2.200 hanenin bakımını üstlendiklerini belirten Danschke, "Şimdiden 5 bin Berlinliye ulaştık. Diğer ev sahiplerinin ve tabii ki devlete ait büyük konut birliklerinin de bizim örneğimizi takip edeceğini umuyoruz. Çünkü aile içi şiddet evlerde dört duvar arasında yaşanıyor. Bu nedenle ev sahibi temsilcileri olarak bizlerin bununla ilgilenme görevi var." dedi. Uzmanlar, bildirilmeyen vakaların sayısının çok daha fazla olduğunu tahmin ediyor.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN