Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Nisan 2023 Pazartesi

AfD ve Sol Partili vekiller oylamalara katılmıyor

Yapılan son araştırmaya göre; AfD ve Sol Partili vekiller meclis yoklamalarında en çok devamsızlık yapan vekiller oldu.

Federal Meclis üyelerinin oturum günlerindeki yoklamada hazır bulunmak ve yoklama oylamasına katılmak gibi bir yükümlülükleri var. Der Spiegel’ın haberine göre, özellikle Sol Parti ve AfD’li meclis üyeleri bu görevi sık sık aksatıyor. 

2021’de başlayan yasama dönemi incelendiğinde, Sol Partili meclis üyelerinin, yüzde 19,3 ile en yüksek yoklama oylamasına katılmama oranına sahip olduğu ortaya çıktı. Bu, Sol Partili her bir üyenin, beş yoklama oylamasından birini kaçırdığı anlamına geliyor. Sol Parti Parlamento Sekreteri Jan Korte, anlaşılabilir bir nedenle yoklamalara katılmamanın bir sorun teşkil etmediğini söyledi. Korte, aksi takdirde durumun araştırılacağını da ekledi. En sık devamsızlık yapan Sol Partili milletvekili ise 76 yoklamananın 45’ine katılmayan Sevim Dağdelen. 

AfD’li meclis üyeleri ise, yüzde 14’lük devamsızlık oranıya yoklama oylamalarına en sık katılmayan ikinci parti. Bu, her yedi oylamadan birine katılmadıkları anlamına geliyor. SPD, FDP ve Yeşiller ise çok daha düşük devamsızlık oranına sahipler. Der Spiegel, bu partililerin her 11 oylamadan birine katılmadıklarını aktardı. CDU/CSU’da ise bu oran, yaklaşık her 10 oylamada bir. 

Geri Dön 03 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN