Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ocak 2024 Cuma

AfD ve Birlik arasında bir siyasi parti geliyor

Eski Federal Anayasa Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Hans-Georg Maaßen, kendi partisini kurmaya hazırlanıyor.

Hâlen bir CDU üyesi olan siyasetçinin, Değerler Birliğini, bu ismi taşıyacak bir partiye dönüştürmeyi planladığı belirtildi. Partinin siyasi yelpazede, AfD ile CDU/CSU arasında yer alacağı düşünülüyor.

Apollo News’in haberine göre; yaklaşık 4 bin üyesi bulunan sağcı muhafazakar Değerler Birliğinin başkanı olan Maaßen, tüzük değişikliği yaparak partinin kuruluş sürecini başlatmak ve 'Değerler Birliğinin CDU/CSU'dan ayrılmasına' yönelik ilk adımı atmayı istiyor. Maaßen da, partisinin kuruluş planlarının başarılı olması hâlinde CDU'dan ayrılacağını doğruladı.

Apollo News’e konuşan Maaßen, planlarının Doğu Almanya’daki (Brandenburg, Saksonya ve Thüringen) eyalet seçimlerine katılmak olduğunu söyledi ve Almanya'da siyasi değişime hazır olan tüm partilerle birlikte çalışabileceklerini belirtti.

CDU'nun sağ kanadında yer alan ve parti içinde oldukça tartışmalı bir isim olan Maaßen, parti lideri Friedrich Merz’i sert şekilde eleştirmiş ve Merz’in Alman halkı için felaket olan Merkel'in politikalarıyla baş etmeye hazır olmadığını söylemişti.

Geri Dön 05 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN