Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Aralık 2023 Cuma

AfD endişesi büyüyor

Almanya'da aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin seçmen desteği artıyor. Son anketlere göre, AfD'nin oy oranı yüzde 22.

Uzmanlar, partinin yükselişinin devam edeceğini öngörüyorlar. INSA araştırma şirketinin Bild gazetesi için yaptığı ankete göre, bu pazar seçim olsa, AfD ülke genelinde yüzde 22 ve Doğu Almanya'da yüzde 30'un üzerinde oy alıyor.

Siyaset Bilimci Prof. Dr. Heinrich Oberreuter, mevcut koalisyonun sarsıntıda olduğunu ve bu durumun göz ardı edilemeyeceğini belirtirken, Prof. Dr. Werner J. Patzelt de benzer endişeleri paylaştı. Patzelt, mevcut eğilimler devam ederse AfD'nin en güçlü parti olabileceğini ve özellikle CDU'yu geride bırakabileceğini söyledi.

Her iki siyaset bilimci de 2024 yılına dair karamsar tahminlerde bulunuyor. Prof. Dr. Patzelt, Almanya'nın iç ve dış politikada zorluklar yaşayacağını, ekonomik ve politik olarak gerileme dönemine gireceğini, mali durumun kötüleşeceğini, sosyo-politik gerginliklerin artacağını, eğitim politikasında rekabet gücünün azalacağını ve Avrupa siyasetinde Almanya'nın zayıflayacağını öngörüyor.

Müntefering uyardı: Emekliler AfD’ye kayıyor

SPD’nin önceki genel başkanlarından Franz Müntefering, emeklilerin giderek AfD'ye yönelebileceği konusunda uyarıda bulundu ve siyasetçileri emeklilerin ihtiyaçlarına daha fazla yanıt vermeye çağırdı. Müntefering, Süddeutsche Zeitung gazetesine verdiği demeçte, "Şimdi emekli maaşınıza 20 avro zam yapıyoruz, ’çenenizi kapatın’ demekle sorun çözülmez" dedi.

Siyasetçilerin, yaşlıların çıkarlarına daha fazla dikkat etmesini gerektiğini söyleyen Müntefering, "Yaşlı insanlar, AfD'nin ne kadar güçleneceği konusunda önemli bir söz sahibi olacak. AfD zaten özellikle emeklileri hedef alıyor" diye konuştu.

Geri Dön 29 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN