Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ekim 2022 Cumartesi

AB, yeni benzinli ve dizel otomobiller 2035’te yasaklıyor

Avrupa’da hedef 2035’e kadar karbon emisyonlarını sıfırlamak. Bu kapsamda yeni benzinli ve dizel araçlar yasaklanıyor. Almanya'da konuya ilişkin farklı tepkiler var.

RND’de yer alan habere göre; AB üyesi ülkelerde 2035’ten itibaren satılacak yeni otomobil ve hafif ticari araçların sıfır emisyonlu olmasına karar verildi. Yani, bu tarihten sonra benzinli ve dizel dahil içten yanmalı motora sahip yeni otomobil satışı yapılamayacak. Düzenleme AB Resmi Gazetesi’nde yayımlanacak.

Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği  Başkanı Hildegard Müller ise AB kararını eleştirdi, "Güncel gelişmelere göre uygun ayarlamalar yapmadan 2030 sonrası için hedefler koymak ihmalkarlıktır” dedi.

CDU’lu Jens Gieseke de tepkili. Gieseke, “Bir teknolojinin tamamen yasaklanması çok abartılı bir adım” dedi.

Yeşiller ise karardan memnun. Parti üyesi Michael Bloss ise kararın yarının refahını güvence altına alacak bir dönüm noktası olduğu görüşünde.

Geri Dön 29 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN