Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Eylül 2022 Çarşamba

9 avroluk biletin yerine ne gelecek?

Almanya’da 1 Haziran-31 Ağustos arası geçerli olan aylık 9 avroluk bilet yerine ne geleceği henüz belirlenemedi. Ancak aylık 49 avroluk bilet seçeneği öne çıktı. Bunun için 1,5 milyar avroluk bir bütçe ayrılması öngörülüyor.

9 avroluk biletin yerine ne gelecek?

Almanya’da haftalardır 9 avroluk bilet uygulamasının yerine ne geleceği tartışılıyor. Federal eyaletler ucuz bilet kampanyalarını hükümetle birlikte ortak finanse etmeye hazır olduklarını duyurmuştu. Federal Hükümet, proje için 1,5 milyar avro ayıracağını açıkladı. Tagesschau’nun haberine göre, 12 Ekim’de gerçekleşecek olan Ulaştırma Bakanları toplantısında nihayi karara varılacak. Öneriler arasında yıllık 3 milyar avroya mal olacak, aylık 49 Avroluk bir bilet var.

Ulaştırma Bakanı Wissing 1,5 milyarlık bütçenin onaylandığı son koalisyon zirvesinin kararına da dikkat çekti ve “Tek sorunumuz bütçe değil. Yerel ulaşımda da engeller çok büyük, tarifeler çok karmaşık. Dijitalleşmeyi başarabilmemiz için daha basit yapılara ihtiyacımız var" dedi. 

Geri Dön 21 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN