Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mart 2023 Cuma

6 şehirde 3 gün boyunca çöp toplanmayacak

Almanya’da; Köln, Dortmund, Düsseldorf, Duisburg, Bochum, Gelsenkirchen şehirlerinde üç gün boyunca çöp toplanmayacak.

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaletinin Köln, Dortmund, Düsseldorf, Duisburg, Bochum, Gelsenkirchen şehirlerinde, grevler nedeniyle 9-10-11 Mart tarihlerinde çöpler toplanmıyor. Aynı zamanda geri dönüşüm ve atık toplama merkezleri de kapalı olacak.

Rheinische Post’un haberine göre, Birleşik Hizmet Sendikası (Ver.di), otobüs ve trenlerin yanı sıra havaalanlarında da yeniden grevin kapıda olduğunun sinyalini verdi.

“Grev fonuna her yıl yaklaşık 40 milyon avro akıyor”

Ver.di Sendikası’nın grev fonuna her yıl yaklaşık 40 milyon avro aktığını iddia eden Alman Ekonomi Enstitüsü'nün (IW) toplu pazarlık uzmanı Hagen Lesch ise şunları söyledi:

Yaklaşık 10 yıl boyunca, gelirin yüzde 8’i grev fonuna ödendi. Bugün kasa 500 milyon avro civarında aidat geliri (Beitragseinnahmen) olması lazım. Yani grev fonuna her yıl yaklaşık 40 milyon avro akıyor. Grev fonunda para iyi stoklanmış olabilir, ancak Ver.di grevi ne kadar uzatırsa, kasa da o kadar çabuk boşalacaktır.

Geri Dön 10 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN