Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2023 Cumartesi

50 saatlik grevde geri adım atılmadı

Almanya’da Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG), Deutsche Bahn’ın teklifini reddetti ve uyarı grevini iptal etme fırsatının ortadan kalktığını açıkladı.

Almanya’nın Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG), Deutsche Bahn’dan öğlen 12’ye kadar yeni bir teklif sunmasını istemişti. Ancak, EVG tarafından verilen süre doldu ve sendika müzakerecisi Kristian Loroch, işveren tarafının geri adım attığını ve uyarı grevini iptal etme fırsatının ortadan kalktığını açıkladı. Demiryolları ise grevi önlemek için her şeyi denediklerini belirtti.

Ne olmuştu?

EVG, yüksek enflasyona karşı yüzde 12 zam taleplerini kabul ettirmek için 14 Mayıs’ta 50 saatlik toplu uyarı grevine gitme kararı aldı. EVG Toplu Pazarlık Yetkilisi Cosima Ingenschay, grevin 14 Mayıs Pazar saat 22.00’den 16 Mayıs 24:00’e kadar süreceğini ve Deutsche Bahn tarafından işletilen tüm tren hizmetlerini etkileyeceğini belirtti.

EVG Başkan Yardımcısı Kristian Loroch, çalışanların sabrının tükendiğini ve işverenlerin baskıyı artıracaklarını söyledi. Grev çağrısı, işverenlerle yapılan üçüncü tur görüşmede anlaşma sağlanamamasının ardından geldi.

Deutsche Bahn İnsan Kaynakları Müdürü Martin Seiler ise sendikanın grev kararını “abartılı” buldu ve çalışanlar için zam tekliflerini “adil” olarak nitelendirdi. Seiler, “Masada yüzde 10 ile DB tarihindeki en yüksek teklif var. Buna yanıt olarak grev ilan etmek tamamen abartılı ve tamamen orantısız.” dedi.

Son iki ayda, EVG üyeleri iki demir yolu uyarı grevi gerçekleştirmişti.

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN