Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Aralık 2023 Çarşamba

4 gün çalışma modelinde '100-80-100' projesi

Almanya'da gelecek yıl 45'ten fazla şirket, aynı maaşla haftada 4 gün çalışma modelini test edecek. 

Projenin şubat ayında başlaması planlanıyor ve "4 Day Week Global” ile yönetim danışmanlığı Intraprenör tarafından yürütülüyor.

En büyük katılımcı grubunu bilişim şirketleri (yüzde 14) ve danışmanlık firmaları (yüzde 12) oluştururken, bunları perakende ve catering (yüzde 11) ile emlak ve inşaat sektörü (yüzde 10) takip ediyor. Enerji tedarikçileri, hukuk firmaları, vergi danışmanlıkları, sanayi şirketleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları da projede yer alıyor. Katılımcıların çoğu Kuzey Ren-Vestfalya (yüzde 30), Baden-Württemberg (yüzde 17) ve Bavyera (yüzde 16) eyaletlerinde bulunuyor.

Danışmanlık firması Intraprenör'den Carsten Meier, dünya çapında önem kazanan bu modelin Büyük Britanya, Güney Afrika, Avustralya ve İzlanda gibi ülkelerde de yürütülen pilot çalışmalara atıfta bulundu. Almanya'da uygulanacak pilot çalışmada "100-80-100 ilkesi" benimsenecek; bu, yüzde 100 maaş, yüzde 80 çalışma saati ve yüzde 100 performans anlamına geliyor.

Geri Dön 20 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN