Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mart 2024 Salı

10 milyon emekli yoksulluk sınırının altında yaşıyor

Almanya'da emekli maaşlarıyla ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Emeklilerin yarıdan fazlası, yani 10 milyon kişi ayda 1.100 avro altında bir gelire sahip. 

10 milyon emekli yoksulluk sınırının altında yaşıyor

Bu durum, ülkede yaşayan milyonlarca emeklinin yoksulluk sınırının altında bir hayat sürdüğünü gösteriyor. Emekli maaşlarının düşük olması, emeklilik sisteminin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan önemli bir konu haline gelmiş durumda.

RND'ye açıklamalarda bulunan BSW lideri Sahra Wagenknecht, durumu eleştirerek, Almanya'nın yaşlı nüfusunu yoksulluğa ittiğini belirtti. Wagenknecht, Federal Çalışma Bakanı Heil'in emekli maaşlarıyla ilgili mevcut seviyeyi sabitleme vaadinin, emeklilik maaşlarının yetersizliği göz önünde bulundurulduğunda gerçekçi olmadığını ve halkla alay etmek anlamına geldiğini ifade etti. Bu bağlamda, 2025'te yapılacak federal seçimlerde Almanya'daki emeklilik sistemi hakkında bir referandum yapılması çağrısında bulundu.

Geri Dön 19 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN