Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Enflasyon yüzde 3,2’ye geriledi

İngiltere'de Ulusal İstatistik Ofisi'nin verilerine göre, geçtiğimiz mart ayında yıllık enflasyon oranı yüzde 3,2'ye düştü. 

Şubat ayında yıllık enflasyon oranı yüzde 3,4 olarak kaydedilmişken, mart ayında bu oranın daha da gerilemesi dikkat çekti. Ülke genelinde gıda fiyatlarında yaşanan artışın yavaşlaması, enflasyon oranlarının düşmesinde önemli bir rol oynadı. Bu oran, beklentilerin altında kalarak, Eylül 2021'den bu yana görülen en düşük enflasyon seviyesine işaret ediyor.

Çekirdek enflasyon oranları

Enerji, gıda ve tütün fiyatlarının dahil olmadığı çekirdek enflasyon ise yüzde 4,2'ye kadar geriledi. Bu, genel enflasyon oranlarındaki düşüşün yanı sıra, temel tüketim maddeleri dışındaki ürünlerdeki fiyat artışlarının da yavaşladığını gösteriyor.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN