Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Deepfake ile üretilen içeriklere hapis cezası geliyor

İngiltere'de, deepfake ile izinsiz biçimde müstehcen görüntüler üretmek suç kapsamına alındı. Bu içerikleri yayanlara hapis cezası verilecek.

İngiltere Adalet Bakanlığı, deepfake teknolojisi kullanılarak izinsiz olarak üretilen müstehcen fotoğraf ve videoların suç kapsamına alındığını açıkladı. Bu yeni düzenleme, deepfake içeriklerin mağdurlara zorbalık yapmak amacıyla kullanılmasını da kapsayacak şekilde genişletildi.

Bakanlık, deepfake ile üretilen müstehcen içeriklerin, üçüncü şahıslarla paylaşılmamış olsa bile, mağdurlara karşı zorbalık amacı taşıması durumunda suç teşkil edeceğini belirtti. Bu tür içeriklerin üretimi ve dağıtımı, artık İngiltere yasaları altında ciddi bir suç olarak değerlendiriliyor.

İçerikleri yayanlara hapis cezası

Açıklamaya göre, bu tür içerikleri geniş kitlelerle paylaşan kişilere hapis cezası verilecek. Bu, deepfake teknolojisini kullanarak başkalarının özel hayatına müdahale eden ve onları mağdur eden kişilere karşı alınan sert bir önlem olarak görülüyor.

İngiltere, bu tür izinsiz üretilen içerikleri suç kapsamına alan ilk ülkelerden biri oldu. Bu adım, teknolojinin kötüye kullanımına karşı ciddi bir duruş sergileyerek, diğer ülkeler için de bir örnek teşkil edebilir.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN