Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2024 Salı

Hamas ateşkesi kabul etti, İsrail şartları 'kabul edilemez' buldu

Hamas, Katar ve Mısır'a Gazze'de ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını bildirdi. Ancak İsrailli yetkililer, Hamas'ın kabul ettiği ateşkes teklifinin İsrail için kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Hamas siyasi lideri İsmail Haniye, teklifin kabul edildiğini Katar Başbakanı ve Mısır İstihbarat Direktörü'ne iletti. Hamas yetkilisi Halil el Hayya, kabul edilen anlaşma teklifinin üç aşamalı bir ateşkesi içerdiğini, ilk aşamada karşılıklı esir takası, ikinci aşamada ise İsrail'in Gazze'den tamamen çekilmesinin öngörüldüğünü belirtti. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Hamas'ın bu şartını reddetti.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinliler, Hamas'ın ateşkes önerilerini onayladığını duyurmasının ardından sevinç gösterilerinde bulundu. İsrail savaş kabinesi, Hamas'ın ateşkes teklifini kabul ettiğini duyurmasının ardından Gazze'nin güneyindeki Refah'a operasyonu sürdürme kararı aldı. İsrail hükümeti, Hamas'ın son teklifinin İsrail'in taleplerini karşılamadığını ancak kabul edilebilir bir anlaşmaya varılabilmesi için müzakerecilerle görüşmek üzere heyet gönderileceğini belirtti.

İsrail ordusu, Refah'ın doğusuna hava saldırıları düzenledi. İsrailli yetkililer, Hamas'ın kabul ettiği ateşkes teklifinin İsrail'in kabul ettiği şartlar olmadığını ifade etti. İsrail hükûmeti, Hamas'ın rehineleri serbest bırakmayı savaşın bitmesine bağlama talebini kabul etmeyeceğini açıkladı. İsrail, Gazze Şeridi'nde yerlerinden edilen Filistinlilerin sığınmasıyla nüfusu 1.5 milyona ulaşan Refah'a kara harekatı için düğmeye bastı. Uluslararası toplumun 'soykırım' olacağı uyarılarına rağmen, İsrail-ABD arasında kamuoyunun gözü önünde seyreden bir çatlağa neden olan Refah'a kara harekatı planı yapıldı.

Geri Dön 07 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN