Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

DSÖ: Kanser vakaları artacak

DSÖ, 2050'de beklenen yeni kanser vakalarının 35 milyonu aşacağını ve bu sayının 2022'ye göre yüzde 77'lik bir artışa tekabül ettiğini duyurdu.

DSÖ: Kanser vakaları artacak

Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) bağlı Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC), kanserin küresel yüküne dair en güncel tahminleri paylaştı. 2022'de dünya genelinde 20 milyon yeni kanser vakası ve buna bağlı 9,7 milyon ölüm kaydedildi.

Akciğer kanserinin en sık görülen kanser olduğu belirtilirken, kadın meme kanseri, kolorektal kanser, prostat kanseri ve mide kanseri sırasıyla takip etti. DSÖ, cinsiyete göre en yaygın kanser türünün akciğer kanseri olduğunu vurguladı. IARC, 2050'de beklenen yeni kanser vakalarındaki yüzde 77'lik artışın öne çıkan bir endişe kaynağı olduğunu ifade etti.

Uluslararası Kanser Kontrol Birliği başkanı Dr. Cary Adams, kanser tedavisi konusundaki ilerlemelere rağmen dünya genelinde ve ülkeler arasında önemli eşitsizliklerin devam ettiğine dikkat çekti.

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN