Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Aralık 2023 Perşembe

Avrupa'da Noel döneminde terör saldırısı alarmı

Avrupa Birliği İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Noel döneminde Avrupa'da terör saldırısı riskinin yüksek olduğunu açıkladı.

Avrupa'da Noel döneminde terör saldırısı alarmı

Johansson, Brüksel'de gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail ile Hamas arasındaki savaş ve bunun toplumda yol açtığı kutuplaşmanın yanı sıra yaklaşan tatillerin de terör saldırısı riskini artırdığını söyledi.

AB İçişleri Komiseri, bu nedenle, tehlike riski yüksek olan özellikle ibadethaneler gibi yerlerde güvenlik önlemlerini artırmak için ek 30 milyon avroluk kaynak ayıracaklarını belirtti.

Johansson, cumartesi günü Paris'te bir Alman turistin bıçaklanarak öldürülmesi olayını da atıfta bulundu. Saldırıda, öldürülen turistin kız arkadaşı ve bir İngiliz turist de yaralanmıştı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, olayı 'terör saldırısı' olarak nitelendirmişti.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser da, saldırının "İslamcı terör tehdidinin AB'de ne kadar şiddetli ve ciddi olduğunu” gösterdiğini söyledi.

Thüringen Anayasayı Koruma Dairesi de olası terör saldırı hedefler arasında Noel pazarlarının yanı sıra Almanya'daki Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) ve gelecek yıl Paris'te yapılacak Yaz Olimpiyatları gibi önemli spor etkinliklerinin de olduğuna dikkati çekmişti.

Almanya'da geçtiğimiz hafta 15 ve 16 yaşlarındaki iki genç, Noel pazarları veya sinagoglara saldırı planladıkları gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Geri Dön 07 Aralık 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN