Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ekim 2023 Salı

Avrupa'da 'ikinci mülteci krizi' endişesi

Avrupa’da ikinci ‘mülteci krizi’ endişesi yaşanıyor. Gazze’deki İsrail saldırılarının ardından, 2015’teki krize benzer bir durumun ortaya çıkabileceği düşünülüyor.

Avrupa'da 'ikinci mülteci krizi' endişesi

Avrupalı liderler, Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği zirvesinde İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların 2015 yılında yaşanan mülteci krizine benzer bir durumu ortaya çıkarabileceği yönündeki endişelerini dile getirdi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, terör riskini işaret ederek “Bölgede istikrar Avrupalıların çıkarına. İsrail ve Mısır istikrarsızlaşırsa, bu bölgeden göç akınları hemen Avrupa'ya gelecektir” ifadelerini kullandı.

Orban’ın bu görüşlerine, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola da eşlik etti. Metsola, “Çatışmanın uzaması halinde, Lübnan'daki Suriyeli mülteciler gibi mültecileri de düşünmeliyiz. Bu bizi daha önce deneyimlediğimiz bir duruma geri getirebilecek bir gerçeklik. 2015 bize neler olabileceğini gösterdi" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Avrupa, 2015 yılında Türkiye, Lübnan ve Ürdün'deki Suriyeli mülteci kamplarında yaşam koşullarının kötüleşmesi nedeniyle, çoğunluğunu Suriyelilerin oluşturduğu bir mülteci akınına uğradı.

Halihazırda derin bir siyasi ve ekonomik krize sürüklenen Lübnan, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (UNHCR) göre dünyada kişi başına düşen en yüksek mülteci oranına sahip.

Ağustos ayında yayımlanan verilere göre, Lübnan'da yaklaşık 800 bin Suriyeli mülteci bulunuyor.

Geri Dön 31 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN