Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

SPÖ’lü Hergovich: Kuralları hiçe sayanlar ülkesine geri gönderilsin

Avusturya'da SPÖ'lü Sven Hergovich, suç oranlarının arttığını söyledi ve göçmenleri hedef alarak "Kuralları hiçe sayan herkes ülkesine geri gönderilmeli" dedi.

Avusturya’da Sosyal Demokrat Partili Sven Hergovich’in göçe ilişkin bir demecinde, başta başkent Viyana olmak üzere ülkede suç oranlarının artığına dikkat çekti. Hergovich göçmenleri hedef göstererek, göçün kısıtlanması çağrısında bulundu "Kuralları hiçe sayan herkes ülkesine geri gönderilmeli" ifadelerini kullandı. 

Her 4 kişiden 1’i göçmen kökenli

Avusturya'da yayımlanan 2023 yılı göç raporuna göre, göçmen kökenlilerin oranı yüzde 26,4'e yükseldi.

Avusturya İstatistik Kurumu'nun 1 Ocak 2023 tarihli verilerine göre, ülkede 1 milyon 729 bin 800 yabancı uyruklu vatandaş yaşıyor. En fazla sayıda Alman vatandaşıyla (225 bin 700) başlayarak, sırasıyla 147 bin 500 Romanya, 121 bin 900 Sırbistan ve 119 bin 700 Türk vatandaşları yer alıyor.

Rapor kapsamında göçmenlerin Avusturya'ya bağlılık durumu da değerlendirildi. Sonuçlar, göçmenlerin yüzde 74'ü kendilerini Avusturya'ya ait hissettiğini gösteriyor.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN