Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2024 Cumartesi

Yeşiller: Ev ödevleri kaldırılsın

Berlin Eyalet Meclisi’nde Yeşiller Partisi, okullarda ev ödevlerinin kaldırılmasını talep etti.

Yeşiller: Ev ödevleri kaldırılsın

Yeşiller Partisi Okul Politikası Sözcüsü Louis Krüger, “Ev ödevleri sınıfta yapılmalı, boş zamana bırakılmamalı. Bu, çocukların ve gençlerin dinlenme ve aileye ayıracakları zamandan çalıyor” dedi.

Krüger, tüm detaylı alıştırmaların okulda yapılmasını isteyerek, “Bu, öğrenciler ve veliler üzerindeki stresi azaltır ve eğitimde eşitliğe katkı sağlar. Ebeveynlerin eğitim düzeyi ve evdeki genel koşullar, okul görevlerinin yerine getirilmesinde belirleyici olmamalıdır" diye konuştu. 

Berlin Okul Yasası’nda yapılacak reformlar eyalet parlamentosunda tartışılıyor. Yeşiller Partisi, düşük notlar nedeniyle öğrencilerin sınıf tekrarı yapmasının da yanlış olduğunu savunuyor. Yeşiller Partisi lideri Bettina Jarasch, “Sadece gönüllü sınıf tekrarını öneriyoruz. Baskı yapmak yerine, sorumluluk duygusunu ve kendi kendini değerlendirmeyi güçlendirmeliyiz” dedi.

Geri Dön 15 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN