Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Sürücüler için yeni esrar düzenlemesi

Esrarın kısmen yasallaşmasının ardından, sürücüler için yeni kurallar getirildi. Sınırı aşanlara 500 avro ceza ve 1 ay sürüş yasağı uygulanacak.

Federal Meclis, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD) ve hükûmet tarafından hazırlanan yasa tasarısını onayladı. Yeni düzenlemeye göre, kandaki aktif madde THC miktarı 3,5 nanogram veya daha fazla olan sürücülere 500 avro para cezası ve 1 ay sürüş yasağı uygulanacak. Bu miktar, kandaki 0,2 promil alkole eşdeğer kabul ediliyor. Ayrıca, esrar ve alkolü birlikte kullanarak araç kullananlara daha yüksek para cezaları verilecek.

Yeni sürücüler ve 21 yaşın altındakiler için esrar kullanımı tamamen yasaklanacak. Bu kurallara uymayanlara 250 avro ceza kesilecek.

CDU: Esrar etkisinde araç kullanmak tamamen yasaklanmalı

CDU'lu siyasetçi Florian Müller, bu yasayı "Yol güvenliği için kara bir gün" olarak nitelendirerek, esrarın araç kullanırken tamamen yasaklanması gerektiğini savundu. Yeşil Milletvekili Swantje Michaelsen ise, bu düzenlemenin adil olduğunu belirterek, "Artık kimse sarhoşken araç kullanamayacak ve tüketim ile araç kullanmayı birbirinden ayıran adil bir düzenleme var" dedi.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN