Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

Siyasetçilerden Mannheim tepkileri

Almanya'nın Mannheim kentinde Marktplatz'taki bıçaklı saldırıda bir polis memurunun ölmesine siyasilerden sert tepkiler geldi. Siyasetçilerin hedefinde İslamcılık ve göç vardı.

Mannheim'de Marktplatz'ta cuma günü meydana gelen bıçaklı saldırıda yaralanan 29 yaşındaki polis memuru hayatını kaybetti. Olayın ardından siyasilerden tepkiler geldi.

Habeck: İslamcılık ölümcül bir ideoloji

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Robert Habeck, “Bir polis memurunun korkakça bir saldırı sonrası ölmesi şok edici ve acıdır. Hayat kurtarmak ve insanları korumak için öldü. Soruşturma devam ediyor ve arka planın açıklığa kavuşturulması gerekiyor. İslamcılıkla kararlılıkla mücadele etmeliyiz. İslamcılık, demokrasimizle hiçbir ortak yanı olmayan, öldürücü bir ideoloji” dedi.

Lindner: Yanlış hoşgörüye son vermeliyiz

Federal Maliye Bakanı ve FDP lideri Christian Lindner, Bild'e verdiği demeçte, “Genç polis memurunun ölümü beni derinden etkiledi. Ülkemizde yaşananlar sinir bozucu. İslamcı teröre karşı kendimizi kararlılıkla savunmalıyız ve güvenlik otoritelerini mali açıdan güçlendirmeliyiz. Yanlış hoşgörüye son vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Merz: Faile sempati duyanlar için bile ağır sonuçları olmalı

CDU lideri Friedrich Merz, “Cuma günü yaşanan saldırı bugün alçakça bir cinayete dönüştü. Bu gerçekten korkunç. Bu cinayetin, faile sempati duyanlar için bile çok ağır sonuçları olmalı" dedi.

Weidel: Göç politikası değişmeli

AfD lideri Alice Weidel, “Genç bir hayatın bu kadar vahşice yok edilmesi şok edici. Dini fanatiklerin sokaklarımızda bu kadar iğrenç eylemlerde bulunabilmesi sinir bozucu. Almanya'da bu tür suçların önlenebilmesi için göç politikasında bir dönüşüme ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN