Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Sel felaketinde ölü sayısı 4'e yükseldi

Almanya'nın güneyini vuran sel felaketinde ölü sayısı 4'e yükseldi. Birçok kişi evlerinden tahliye edildi, milyonlarca avro maddi zarar meydana geldi.

Sel felaketinde ölü sayısı 4'e yükseldi

Almanya'nın güneyinde aşırı yağışların yol açtığı sel felaketi yaşamı olumsuz etkiliyor. Baden-Württemberg eyaletinde Schorndorf kentinde sular altında kalan bir evde bir erkek ve bir kadının cesetleri bulundu. Bavyera’da ise bir itfaiyeci ve Münih yakınındaki Schrobenhausen beldesinde Türk vatandaşı Asuman Özen sel nedeniyle boğularak hayatını kaybetti.

Yukarı Bavyera'nın kuzeyindeki Amper Nehri'nde baraj patlaması sonucu birçok kişi evlerinden tahliye edildi. Freising kaymakamlığı, Moosburg an der Isar çevresinde geniş bir alanda tahliye işlemlerinin yapıldığını açıkladı.

Barajın patlama riski var

Bavyera'nın Schwaben bölgesindeki Asbach-Bäumenheim kasabasında dolan bir barajın patlama riski bulunuyor. Patlama hâlinde Hamlar bölgesinin tamamen sular altında kalacağı uyarısı yapıldı ve bölge halkına alanı terk etmeleri çağrısında bulunuldu. Ayrıca bölgedeki içme suyu kuyuları da olumsuz etkilenmiş durumda ve halka içme sularını kaynatmaları tavsiye edildi.

Sel felaketinde şu ana kadar en az dört kişi hayatını kaybetti ve milyonlarca avroluk zarar meydana geldi. Tuna Nehri üzerindeki Regensburg, Straubing ve Passau'da selin zirveye ulaşması bekleniyor. Bavyera Ekonomi Birliği, altyapının etkilendiğini ve birçok çalışanın iş yerlerine ulaşamadığını belirtti.

Önlemler yetersiz mi kaldı?

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, "Muazzam bir sele karşı hazırlıklıydık ancak bazı yerlerde beklenenden daha yüksek miktarda yağış aldık" dedi. Bavyera Başbakanı Markus Söder ise, "İklim değişikliğine karşı tam kapsamlı bir sigorta yok. Selden korunmaya milyarlarca avro yatırım yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN