Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2024 Cuma

Scholz: Suç işleyenler Afganistan'a sınır dışı edilmeli

Mannheim'de bir polis memurunun öldüğü bıçaklı saldırının ardından, Federal Meclis'te konuşan Başbakan Olaf Scholz, suç işleyenlerin Afganistan'a sınır dışı edilmesi gerektiğini savundu.

Mannheim'da geçen cuma günü düzenlenen İslam karşıtı Pax Europa etkinliğinde 25 yaşındaki bir Afgan, bıçaklı saldırı düzenledi. Saldırıda yaralanan altı kişiden biri olan polis memuru pazar günü hayatını kaybetti. Bu olayın ardından SPD, FDP ve CDU/CSU partileri, ciddi şiddet suçları işleyenlerin Afganistan ve Suriye'ye sınır dışı edilmesi çağrısında bulundu.

Scholz: Terörist olma riski taşıyanların burada işi yok

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, mecliste yaptığı konuşmada, suç işleyen Afgan ve Suriyelilerin sınır dışı edilmesi taleplerine destek verdi. Scholz, "Genç bir polise yönelik ölümcül bıçaklı saldırı, radikal İslamcılığın bir ifadesidir. Ağır suçlar işleyenlerin ve terörist olma riski bulunanların burada işi yok. Terör suçlarının övülmesine müsamaha göstermeyeceğiz" dedi.

Almanya, Taliban'ın Afganistan'da iktidarı ele geçirmesinin ardından 2021'de bu ülkeye sınır dışı uygulamasını durdurmuştu. Scholz, Almanya'da yaşayan 20 milyon göçmen kökenlinin bir parçası olduğunu vurgulayarak, "Onlar bizim toplumumuzun bir parçası. Bölünmeye izin vermeyeceğiz" dedi.

"A Milli Futbol Takımı oyuncuları bizim çocuklarımız"

Scholz, Alman Milli Futbol Takımı'ndaki göçmen kökenli sporcuların ülkenin gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Hepsi bizim çocuklarımız" dedi. WDR adına yapılan bir ankette, her beş kişiden birinin Almanya A Milli Futbol Takımı'nda daha fazla "beyaz oyuncu" görmek istediği ve yüzde 17'sinin milli takım kaptanı İlkay Gündoğan’ın Türkiye kökenli olmasını "üzücü" bulduğu ortaya çıkmıştı.

Yeşiller sınır dışı konusunda temkinli

Yeşiller Partisi, sınır dışı edilme konusunda temkinli. Meclis Grup Başkanı Britta Haßelmann, "Ciddi suç işleyen kişiler, cezalarını çektikten sonra sınır dışı edilmelidir. Ancak güvenlik durumunun sınır dışı etmeye izin verip vermediği sürekli kontrol edilmelidir" dedi. Yeşiller Partisi lideri Omid Nouripour ise, "Afganistan'a sınır dışı edilmek kolay değil. Taliban ile müzakerelere karşıyız" dedi.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Almanya'nın güvenliğine potansiyel tehdit oluşturan kişilerin hızla sınır dışı edilmesi gerektiğini belirterek, bunun Afganistan ve Suriye'yi de kapsadığını ifade etmişti.

Geri Dön 07 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN