Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Saksonya-Anhalt polisinin silahları kayboldu!

Sayıştay'ın yaptığı denetimler sonucu, Saksonya-Anhalt'ta polis silahlarının kaybolduğu tespit edildi. Yetkililer, bu durum karşısında alarma geçti.

Saksonya-Anhalt'da Sayıştay (Landesrechnungshof), aylardır polis departmanlarını denetliyor. Geçtiğimiz hafta yapılan denetimde, Eyalet Kriminal Polis Dairesi'nden ödünç alınan silahların uygun şekilde saklanıp saklanmadığı kontrol edildi. Sayıştay, "öğretim materyali koleksiyonundaki silah envanterinde önemli bir sapma" tespit etti. Yetkililer, bu durumun ciddi bir güvenlik riski oluşturduğunu belirtti. 

Magdeburg Eyalet Parlamentosu SPD Meclis Grubu Başkanı Rüdiger Erben, "Bu silahlar kayboldu ve suçluların eline geçmemesini umabiliriz" dedi. Erben, "Bugüne kadar fazla silah bulunurdu, şimdi ise bazıları kayboluyor. İçimde çok kötü bir his var" diye ekledi.

Sol Partili Henriette Quade, "ciddi bir güvenlik riski" olduğunu vurgulayarak polis okulundaki olayla ilgili derhal soruşturma başlatılmasını talep etti. Yeşiller Partisi'nden Sebastian Striegel ve AfD'li Matthias Büttner, İçişleri Komisyonu'nun ağustos ayında yapılacak olağan toplantısından önce bir açıklama yapılmasını istedi.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN