Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2024 Cuma

Putin’den Almanya’ya misilleme tehdidi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rusya nükleer silah kullanmaz" düşüncesinin yanlış olduğunu ifade etti. Putin, Alman silahlarının Rus hedeflerine karşı kullanılmasının Berlin-Moskova ilişkilerini bozacağını söyledi.

Putin’den Almanya’ya misilleme tehdidi

Putin, St. Petersburg’da uluslararası basına yaptığı açıklamada, Alman 'Taurus' seyir füzelerinin Ukrayna’ya olası teslimatının Rusya'da büyük bir şoka neden olacağını belirtti. Almanya'nın Ukrayna'ya saldırı düzenleyebilecek füzeler göndermesinin, Rus-Alman ilişkilerini sonsuza dek yok edeceğini ifade etti.

Putin: Asimetrik karşılık verebiliriz

Putin, Batılı silahlarla Rus topraklarına yapılan saldırılara nasıl karşılık verileceği konusunda net bir açıklama yapmadı ancak şu ifadeleri kullandı:

Topraklarımıza saldırılar düzenlemek için savaş bölgesine silah göndermeyi mümkün görenlere karşı, biz de bu tür silahları onların hassas nesnelerine saldırılar düzenlemek üzere konuşlandırma hakkına sahip olabiliriz. Yanıt asimetrik olabilir.

"Nükleer doktrinimizde ne yazdığına bakın"

Putin, Batı'nın Rusya'nın nükleer silah kullanmayacağı varsayımının yanlış olduğunu vurguladı ve Rusya'nın nükleer doktrininin ciddiye alınması gerektiğini belirtti. "Bizim bir nükleer doktrinimiz var. İçinde ne yazdığına bakın. Egemenliğimiz ve toprak bütünlüğümüze tehdit oluşturan eylemler karşısında elimizdeki tüm araçları kullanmayı mümkün görüyoruz" dedi.

Scholz, Ukrayna'ya silah iznini savundu

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'ya Alman silahlarının Rus topraklarında kullanılma iznini savundu. Scholz, "Ukrayna, uluslararası hukuka göre kendini savunma hakkına sahiptir. Bu, Rusya'nın Harkiv bölgesinden düzenlediği saldırılar için de geçerlidir" dedi. Geçen hafta Alman hükûmeti, Ukrayna'nın Alman silahlarını Rus hedeflerini vurmak için kullanmasına izin vermişti.

Geri Dön 07 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN