Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Polis cinayetiyle dalga geçen Yeşiller Partili vekil özür diledi

Berlin Eyalet Parlamentosu’nda, Mannheim’da bir polis memurunun ölümüyle sonuçlanan bıçaklı saldırı için düzenlenen anma töreninde, Yeşiller Meclis Grubu’ndan gelen gülüşmeler tepki çekti.

Yeşiller Partisi Milletvekili Tuba Bozkurt, İçişleri Bakanı Iris Spranger’in konuşması sırasında “Mannheim öldü mü?” diyerek güldü ve bu sırada Yeşiller sıralarında gülüşmeler yaşandı. Bakan Spranger, “Ben buna gülmem! Meslektaşları orada oturuyor” diyerek durumu kınadı.

Yeşiller Partisi, olaydan dolayı rahatsızlık duyduğunu belirterek, böyle bir şeyin bir daha yaşanmayacağının garantisini verdi ve öldürülen polis memuru Rouven L.'ye, ailesine ve meslektaşlarına başsağlığı dileklerini iletti. Yeşiller Partisi lideri Omid Nouripour da Berlin Meclis Grubu’na seslenerek, “Bu tür davranışlar uygunsuzdur. Partim adına Rouven L.'nin yakınlarından özür diliyorum” dedi.

CDU Milletvekili Lucas Schaal, Yeşiller Meclis Grubu’ndan gelen bu tepkileri uygunsuz olarak nitelendirdi ve devlet ve yetkililere saygısızlık olduğunu belirtti. CDU’lu Jan-Marco Luczak ise olayı mağdurun ailesine ve tüm polis memurlarına bir tokat olarak değerlendirdi ve utanç duyduğunu ifade etti.

Bozkurt özür diledi

Yeşiller Milletvekili Tuba Bozkurt, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Eyalet Meclisi'ndeki laf atmadan dolayı özür dilemek istiyorum. Saygısız ve ahlaksızdı. Bundan ötürü çok pişmanım. İncittiğim Rouven L.'nin akrabalarından, arkadaşlarından ve meslektaşlarından içtenlikle özür diliyorum. Bunun bir daha olmayacağına söz veriyorum. Güvenliğimiz için her gün canlarını ve sağlıklarını riske atan polislere saygım sonsuzdur” dedi.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN