Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2024 Çarşamba

Oturum izni dolandırıcılığında SPD'li belediye başkanının adı geçiyor

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Solingen şehrinde, SPD’li Belediye Başkanı Tim Kurzbach’ın adı, oturum izni dolandırıcılığı yapan bir çete ile anıldı.

Gece yarısı gerçekleştirilen geniş çaplı operasyonda, 1.000’den fazla federal polis ve savcı sekiz eyalette eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyonda, 1,2 milyon avro nakit para ele geçirildi.

Başlıca şüpheliler arasında iki avukat ve Düren ilçe belediyesinde bir çalışan bulunuyor. Ayrıca Düsseldorf Savcılığı’nın şüpheli listesinde Solingen Belediyesi memurları ve Belediye Başkanı Tim Kurzbach da yer alıyor. Çetenin, Çin'den ve Arap Emirlikleri'nden zengin iş adamlarını yasal yollarla Almanya'ya getirdiği iddia ediliyor. Bu hizmet için 350 bin avroya kadar ödeme alındığı belirtiliyor.

Soruşturmanın detayları

Müfettişler, bu paraların sahte şirketler kurmak ve rüşvet vermek için kullanıldığından şüpheleniyor. Soruşturmanın merkezinde Köln'den avukat Claus B. var. Hukuk firması ortağı Johannes D. ile birlikte bu suç kaçakçılığı işini organize ettiği iddia edildi. İlk başta sessiz kalan avukat Claus B., gözaltında sessizliğini bozarak bazı yerel politikacıları suçladı.

Kurzbach’ın çeteyle ilişkisi

Solingen Belediye Başkanı Tim Kurzbach’ın, 2018 yılında düzenlenen bir etkinlikte avukat Claus B. ile birlikte olduğu biliniyor. Etkinlikte avukat B., "Solingen’de kalıcı temaslara ve kısa idari yollara güvenebiliriz" demişti. Kurzbach’ın, lüks kaçakçılık çetesinin patronlarına sahte bilgilerle oturma izni alma konusunda destek verdiği iddia edildi.

Parti bağışları da inceleniyor

Müfettişler ayrıca 2019 ve 2020 yerel seçim yıllarına ait SPD’ye yapılan parti bağışlarını da inceliyor. Soruşturmanın ilerleyen günlerde daha fazla detay ortaya çıkaracağı düşünülüyor.

Geri Dön 12 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN