Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Kuzeyde sağcı şiddet patlıyor

Schleswig-Holstein Anayasayı Koruma Dairesi’nin 2023 yılı raporuna göre, aşırı sağcı şiddet önemli ölçüde arttı.

İçişleri Bakanlığı verilerine göre, sağ kanattaki siyasi motifli suçlar bir önceki yıla göre yüzde 40 artarak 975'e yükseldi. Aşırı sağcı şiddet eylemlerinin sayısı ise 46'dan 81'e çıkarak neredeyse ikiye katlandı.

İçişleri Bakanı Sabine Sütterlin-Waack, bu durumun endişe verici olduğunu belirterek, aşırı sağcı grupların diğer grupların gösterilerini kötüye kullanma çabalarına rağmen başarılı olamadıklarını söyledi. Kuzey’deki aşırı sağcıların sayısı 1.200 olarak kaydedilirken, bunların 350'si şiddet eğilimli olarak sınıflandırıldı. 

Reich vatandaşlarının üye sayısının yüzde 10 artarak 700'e çıktığını belirten Sütterlin-Waack, bu grupların artan faaliyetleri ve şiddet eğilimlerinin kamu güvenliği için büyük bir tehdit oluşturduğunu vurguladı.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN