Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Kiraladığı aracı sahte belgeyle sattı

Berlin'de bir dolandırıcı, 1.450 avroya kiraladığı Mercedes-Benz C-Serisi Cabriolet'i sahte belgelerle 20 bin avroya sattı. 

BLN adlı araç kiralama şirketinin sahibi, şüphelinin telefonu ile sipariş verdiğini, ödemeyi nakit yaptığını ve nüfus cüzdanı ile ehliyetini gösterdiğini belirtti. Başlangıçta herhangi bir şüpheli durum yaşanmadı. Bir hafta sonra kiralama süresini uzatmak istedi ancak ödemeyi kesti. Şirket, araca takılı kilitleme sistemi sayesinde aracı izlemeye aldı. Şüphelinin verdiği adrese gidildiğinde orada yaşamadığı ve kilitleme sisteminin devre dışı bırakıldığı anlaşıldı.

Araç takip edildiğinde, kiralayan kişi yerine başka bir sürücüyle karşılaşıldı. Bu kişi, arabayı 20 bin avro nakit karşılığında aldığını ve sahte bir araç ruhsatı olduğunu belirtti. Polis, çalıntı mal alma ve zimmete para geçirme şüphesiyle soruşturma başlattı. Araç, delil olarak ve gerçek sahibinin tespiti amacıyla el konuldu.

Araç kiralama şirketi sahibi, araç alırken dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN