Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Kadına şiddet vakalarında korkutan artış

Almanya'da ev içi şiddet vakaları yüzde 6,5 oranında arttı. Mağdurların yüzde 70,5'i kadınlar olurken, faillerin yüzde 75,6'sı erkek.

Almanya'da ev içi şiddet vakaları artmaya devam ediyor. İçişleri Bakanı Nancy Faeser ve Aile Bakanı Lisa Paus, Federal Emniyet Teşkilatı (BKA) Başkan Yardımcısı Martina Link ile birlikte "2023 yılı Ev İçi Şiddet Raporu"nu açıkladı. Rapora göre, ev içi şiddete maruz kalan kişi sayısı yüzde 6,5 artarak 256 bin 276'ya ulaştı. 2022'de de 2021'e göre yüzde 8'lik bir artış yaşanmıştı. Son beş yılda ev içi şiddet vakalarındaki artış oranı yüzde 20'yi buldu.

2023'te ev içi şiddet mağdurlarının yüzde 70,5'ini kadınlar oluştururken, faillerin yüzde 75,6'sı erkekti. Partner şiddeti vakaların yüzde 65,5'ini oluşturdu ve 168 bin vakayla 2022'ye göre yüzde 6,4 arttı. Ayrıca, 2023'te 155 kadın ve 24 erkek, partneri ya da eski partneri tarafından öldürüldü.

Aile Bakanı Lisa Paus, şiddetin gündelik bir olgu hâline geldiğini ve bunun kabul edilemez olduğunu belirterek, "Rakamlardaki sürekli artış, acı gerçekliğin ulaştığı korkutucu boyutları yansıtıyor" dedi. İçişleri Bakanı Nancy Faeser ise faillerin saldırganlığını sona erdirmenin ve değişmelerini sağlamanın önemine dikkat çekti. Daha kararlı adli kovuşturma ve faillere yönelik şiddet eğitimi zorunluluğu getirilmesi gerektiğini belirten Faeser, hükûmetin faillerin elektronik kelepçeyle izlenmesini de istişare ettiğini ve bu uygulama sayesinde polisin ciddi durumlarda daha hızlı müdahale edebileceğini söyledi.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN